Úvod » O nás

O nás

Jsme rodinná firma s mnohaletou tradicí a zkušenostmi v oblasti pořádání dobových módních přehlídek, zápůjček vintage oblečení nejen pro filmový průmysl, ale i pro soukromé akce a pořádání výstav zejména na hradech a zámcích vlasti české. Momentálně hledáme vhodné prostory pro stálé muzeum módy. Ozvěte se nám s nápady.

Zakládáme si na precizním dodržení dobových zákonitostí při prezentaci historických originálů, o které s láskou pečujeme. Sbírka obsahuje tisíce modelů s doplňky z celého 20. století. Naším oblíbeným obdobím je móda 20. - 40. let. Nechybí však unikáty ze století předminulého, např. vějíř Boženy Němcové, plášť básníka Adolfa Heyduka a další. Z majetku známých osobností např. Adiny Mandlové, Nataši Gollové, Oldřicha Nového, Svatopluka Beneše nebo i některých současníků např. Marka Ebena, Pavla Kohouta pocházejí i další předměty.

Dlouhodobě spolupracujeme se špičkovými umělci, kteří se stejně jako my zajímají o časy dávno minulé. Namátkou uvádíme: sestry Havelkovy, Aleš Cibulka, Ondřej Havelka a jeho Melody Makers. Protože se naše aktivity rozrůstají, rozhodli jsme se zastřešit naši činnost společností s ručením omezeným: Leverage Consulting s.r.o.

Vlaďka Dobiášová

Od dětství byla ovlivněna prvorepublikovými černobílými filmy, jejich představiteli i módou. Její tetička Lída Klímová – Grossmannová byla operetní subretou, která působila v Praze, Vídni i Bratislavě. Jejím manželem se stal tehdy známý kabaretiér, konferenciér, písničkář a zpěvák Sláva Grossmann. Oba byli stále obklopeni smetánkou a hereckými hvězdami 20. - 40 let. Sláva spolupracoval s nejpopulárnějšími umělci např. s Vlastou Burianem, Oldřichem Novým či Karlem Hašlerem.

S postupem doby se u Vlaďky v kombinaci s výtvarným cítěním projevila záliba v dobovém oblečení, textiliích, knoflíkách, kabelkách, kloboučkách a ostatních oděvních doplňcích. Rodačka z Prahy vystudovala libeňské gymnázium a Pedagogickou fakultu UK pod vedením profesorů Zdeňka Sýkory a Cyrila Boudy. V roce 1991 založila vlastní agenturu a od té doby se věnuje sběratelství propojenému s podnikáním, píše, publikuje. 

Magda Koubová

Také malou Madlenku v dětství ovlivnila černobílá filmová móda, kterou ráda jako dívenka  sledovala ve filmech pro pamětníky. V prostředí, kdy maminka pečlivě shromažďovala nestárnoucí módní artefakty, se postupně přenesla tato netradiční záliba i na dceru. Možná proto, že kdysi s chutí vstřebávala atmosféru dávné doby, dnes věří v mezilidskou slušnost a seriózní jednání, které jakoby bylo neoddělitelnou součástí černobílého filmového světa 30. let.

V Praze úspěšně vystudovala magisterské studium v oboru finance. Jedno desetiletí prožila ve Vídni, kde působila v bankovní branži u nadnárodní bankovní skupiny s vlivem ve střední a východní Evropě. V současné době se také věnuje výuce jazyků, které jsou její další životní zálibou. Hovoří anglicky a německy.